O książce „ROZJAŚNIĆ SERCA"

„ROZJAŚNIĆ SERCA” to książka stanowiąca podsumowanie piętnastoletniej działalności formacyjnej Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy. Znalazły się w niej między innymi:
- wykłady Marka Jurka (obecnie Marszałka Sejmu RP) o konieczności budowy IV Rzeczypospolitej; Zdzisława Nowickiego (ambasadora RP) o początkach duchowości narodu rosyjskiego; o. Wacława Stanisława Chomika OFM (Ministra Prowincjalnego Prowincji św. Jadwigi) o nauczaniu Jana Pawła II, w tym o homilii wygłoszonej w Legnicy; ks. Helmuta Jurosa (b. rektora ATK) o próbach odrzucenia przez wielu polityków europejskich porządku wartości związanego z Bogiem;
- wywiady z Jarosławem Sellinem o Opus Dei i ks. Markiem Starowiejskim o apokryfach,
-relacje ze spotkań z bp. Tadeuszem Rybakiem i bp. Stefanem Regmuntem, z ks. Władysławem Bochnakiem i ks. Janem Pazganem, z Antonim Lenkiewiczem i Tomaszem Gabisiem oraz ze znanymi legniczankami Dorotą Czudowską i Krystyną Sobierajską;
- teksty o ikonach, o tym jak zostaje się świętym, o sławnym mieszkańcu Legnicy – Witelonie, o wielkich Polakach – Papieżu Janie Pawle II, Prymasie Wyszyńskim i Józefie Piłsudskim, o przyczynach i celach wojny w Iraku, o mediach jako czwartej władzy, o rodzinie znanego legnickiego chirurga i senatora Pawła Jurosa.
Gośćmi Duszpasterstwa byli też Krystyna Czuba, Maciej Giertych, Artur Górski, Aldona Kamela-Sowińska, Konrad Szymański, Kazimierz M. Ujazdowski, Wiesław Walendziak i inni.

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl