Biskup legnicki w DLP ’90

   Na pierwsze spotkanie po wakacjach do Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy przybył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Sprawił w ten sposób niespodziankę uczestnikom, którzy mieli możliwość lepiej poznać swojego nowego Pasterza tuż po objęciu przez niego diecezji legnickiej.

[image]Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wśród uczestników spotkania

   Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. i wygłosił homilię. Mówił w niej m.in. o tym, że jeśli szukamy woli Pana Boga i chcemy by wola Boża spełniła się w nas, to musimy w pełni do niej przylgnąć, gdyż dopiero wtedy człowiek jest wolny. I to zarówno wówczas, gdy jest skrępowany, jak i wówczas, gdy siedzi na tronie. Ważne jest, żebyśmy nigdy nie ulegali presji – ani tej z zewnątrz, ani tej z wewnątrz, od nas, mojej. Następnie wysłuchał wykładu dr Anny Sutowicz z Wrocławia (specjalizującej się w historii średniowiecza) pt. „Święty Stefan – współtwórca chrześcijańskiej Europy“ i wziął udział w dyskusji. Poczynił też uwagi, które wspólnota Duszpasterstwa zamierza wykorzystać w trakcie następnych spotkań.

   Koncelebransem Mszy św. był o. Antoni Dudek, franciszkanin z legnickiego klasztoru przy ul. Macieja Rataja 23, w którym odbywają się spotkania duszpasterstwa. Odprawił ją zgodnie z zapowiedzią w intencji nowego biskupa diecezji legnickiej – o Boże błogosławieństwo dla niego, aby owocnie służył Kościołowi legnickiemu.

   23 października Ksiądz Biskup ponownie przybędzie do Duszpasterstwa. Wówczas odprawi Mszę św. i zaprezentuje wykład, w którym podejmie temat „Kim jest człowiek?“.

■ AP – Niedziela, nr 39 z 28.09.2014 r.

(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl