Watykan powiedział TAK

   Watykan powiedział TAK. Kongregacja do Spraw Świętych wydała zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka II Pobożnego. Tym samym otwiera się droga do rozpoczęcia prac w Diecezji Legnickiej.
   Starania o wyniesienie na ołtarze Księcia walczącego w obronie chrześcijańskiej Europy, rozpoczęto 6 lat temu z inicjatywy Duszpasterstwa Ludzi Pracy' 90. Podczas obrad I Synodu Diecezji Legnickiej, Stanisław Andrzej Potycz złożył na ręce Biskupa Legnickiego wniosek w tej sprawie.
   W październiku ub. roku zgodę na rozpoczęcie procesu wydała Konferencja Episkopatu Polski, teraz przyszła informacja, że również Stolica Apostolska zgodziła się na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka Pobożnego.
   Mówi Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski: posłuchaj nagrania »»   Na razie nie wiadomo kiedy ruszy proces beatyfikacyjny, i kto zostanie postulatorem. Rok temu na terenie diecezji legnickiej zostało powołane Bractwo Henryka Pobożnego. Jest też pomysł, by w Legnicy stanął pomnik księcia, który zginął z rąk Mongołów w Bitwie pod Legnicą 9 kwietnia 1241 roku. W tym roku obchodziliśmy 775 rocznicę tego wydarzenia.

■ Monika Poręba-Zadrożna – Wiadomości Radia Plus Legnica (05.07.2016)

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl