Ćwierć wieku z Ewangelią

Ćwierć wieku z Ewangelią

   Diecezjalne Centrum Edukacyjne wydało książkę "Głos, który nie umilkł…". Pozycja ta podsumowuje 25 lat działalności Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90.
   Wewnątrz znalazły się m.in. wybrane wykłady prezentowane przez prelegentów w ciągu ćwierćwiecza działalności DLP '90, dzieje duszpasterstwa oraz wnioski biskupa legnickiego, skierowane do Konferencji Episkopatu Polski w sprawie beatyfikacji księcia Henryka Pobożnego, o co od lat zabiega duszpasterstwo.
   W słowie wstępnym do publikacji bp Marek Mendyk, diecezjalny biskup pomocniczy, napisał, że książka obrazuje ogromny walor ewangelizacyjny, jaki od lat realizuje DLP '90. "Podejmując próbę interpretowania wydarzeń historycznych, religijnych i społecznych zgodnie z wiarą Kościoła, ukazuje wzajemne relacje pojedynczego człowieka i społeczeństwa w świetle Ewangelii – co znaczy, że w niej szukają one swojego potwierdzenia i z niej czerpią swoją wartość".
   Książkę, wydaną w ramach serii Biblioteka Diecezji Legnickiej, można nabyć za pośrednictwem Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego. Redaktorem serii jest ks. Bogusław Drożdż, duszpasterz DLP '90.

■ tom – „Gość Niedzielny” nr 29 z 17.07.2016 r.
Książka "Głos, który nie umilkł…" (red. Stanisław Andrzej Potycz) ukazała się w czerwcu 2016 roku. Nosi ona podtytuł "Jubileusz 25-lecia Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90".

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl