O gospodarce u franciszkanów

[image]    Gościem 291. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy 13 października był prof. Jerzy Żyżyński, wybitny polski ekonomista.
   Uczony przedstawił wykład o perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. Wiele miejsca poświęcił okresowi transformacji w Polsce w kontekście wielkich zakładów pracy, które charakteryzowały polski przemysł przez powojenne lata, a które zostały zlikwidowane.
   Przypomniał m. in., że w pierwszych latach po 1989 r. w wyniku błędnej reprywatyzacji zlikwidowano więcej zakładów pracy, niż zbudowano nowych. – To nie dlatego, że ci kapitaliści byli tak bardzo źli, ale dlatego, że mieliśmy nieprzygotowane do transformacji mechanizmy finansowe – wyjaśniał.
   Prof. Jerzy Żyżyński był gościem DLP ’90 po raz piąty. Wykład poprzedziła Msza św., której przewodniczył o. Beniamin, od niedawna przebywający w domu oo. franciszkanów, gdzie odbywają się spotkania DLP ’90. Była to Msza św. dziękczynna za posługę oo. franciszkanów z prowincji św. Jadwigi Śląskiej na rzecz DLP ’90.

■ tom – Gość Niedzielny, nr 43 z 23.10.2016 r.
patrz też: http://legnica.gosc.pl/doc/3496955.O-gospodarce-u-franciszkanow

(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl