Niezwykła książka na ćwierć wieku

   Z okazji Jubileuszu 25-lecia Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 w Legnicy wydano książkę – „Głos, który nie umilkł…”. Publikację zaprezentowano szerzej podczas piątkowej sesji naukowej. To niezwykły i jedyny jak do tej pory tak szeroki zbiór informacji o legnickim DLP.
   W książce odnajdziemy m.in. informacje o początkach Duszpasterstwa Ludzi Pracy, wyjątkowe fotografie, ale też idee przyświecające członkom DLP.
   Oczywiście nie brakuje tam informacji o Henryku Pobożnym i staraniach mających wynieść piastowskiego księcia na ołtarze. Okładkę książki oraz ilustracje wewnątrz zaprojektował legniczanin Grzegorz Niemyjski, znany polski artysta-plastyk.
   – Z książki można się dowiedzieć o tym wszystkim, co przez 25 lat działo się w naszym duszpasterstwie. To oczywiście nie wszystko. Oprócz tego, w aneksie, są zawarte wnioski biskupa legnickiego o zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka Pobożnego – wyjaśnia Stanisław Andrzej Potycz.
   Książka została wydana ze specjalną dedykacją dla zmarłego przed dwoma laty ks. Władysława Bochnaka, pierwszego kapelana DLP '90. Słowo wstępne do książki napisał bp Marek Mendyk.
   291. spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 odbędzie się 13 października 2016 r. (czwartek) o godz. 18:00. Po Mszy świętej prof. dr hab. Jerzy Żyżyński wygłosi wykład o stanie gospodarki polskiej.

■ (MR) – „Panorama Legnicka” nr 40 z 04.102016 r.
Informacja o sesji naukowej w Bibliotece im. Jana Pawła II WSD w Legnicy i książce ukazała się także w tygodniku „Konkrety” nr 40 z 05.10.2016 r. (SAP)

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl