O Odrowążach i reformacji

[image]   Gościem 294. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 był prof. dr hab. Franciszek Antoni Marek (na zdjęciu), historyk literatury, kultury i oświaty, pierwszy rektor Uniwersytetu Opolskiego, wykładowca na wielu uniwersytetach zagranicznych, znany obrońca polskości Śląska.
   Prof. Marek przygotował i wygłosił wykład "Święty Jacek i inni wielcy Odrowążowie". Była to już siódma prelekcja, jaką ten uczony wygłosił przed członkami i sympatykami DLP'90. Wcześniej w swoich wystąpieniach skupiał się m.in. na historii i współczesności Śląska, a ostatnio przedstawił także barwny opis księcia Henryka Pobożnego i jego małżonki, księżnej Anny.
   Kolejnym gościem i prelegentem duszpasterstwa zgodził się być ks. Jerzy Gansel, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii Marii Panny w Legnicy, który na tę okoliczność przygotował wykład "Ewangelicy w Legnicy w dobie 500-lecia Reformacji".
   Wykłady zawsze poprzedza Msza św. w różnych intencjach. W przypadku wizyty ks. Gansela wybrano prośbę o ściślejsze zjednoczenie chrześcijan wszystkich wyznań z Chrystusem i wokół Chrystusa.

■ toro – „Gość Niedzielny” nr 6/2017

(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl