Nagrania z Dnia Skupienia

Tomasz Łysiak „Henryk Pobożny – rycerz i obrońca cywilizacji chrześcijańskiej”

Zanim przejdę do tematu […] chciałem podzielić się radością i wzruszeniem, które zawsze odczuwam kiedy tu jestem. Przyjeżdżamy z moją żoną już od dobrych paru lat do Legnicy i do Wrocławia. A wszystko właśnie śladami Henryka Pobożnego, bo Henryk Pobożny i jego małżonka księżna Anna – tamto małżeństwo, tutaj w te rejony przyprowadziło to małżeństwo, które dzisiaj jest z Państwem.

Obejrzyj cały wykładdr Anna Sutowicz „Święta, pobożna i sprawiedliwa. Księżna Anna oczami klarysek wrocławskich”

Księżną Anną zajmuję się z przerwami – parę lat. Za każdym razem odkrywam nowe rzeczy. I chciałabym Państwa przekonać, że to czego dokonał książę Henryk Pobożny i śmierć, którą poniósł na polu legnickim – to tak naprawdę jego dzieło dokończyła wdowa po nim księżna Anna. I gdyby nie ona to dziedzictwo po nim z całą pewnością miałoby mniejszy wydźwięk, byłoby słabsze.

Obejrzyj cały wykłads. dr Daria Klich „Urszulanki wrocławskie wobec dziedzictwa księżnej Anny”

Temat, którym rozpocznę spotkanie brzmi „Urszulanki wrocławskie wobec dziedzictwa księżnej Anny”. Jesteśmy w klasztorze urszulanek, ale ten klasztor pierwotnie był założony dla klarysek. Jak to się stało, że urszulanki znalazły się tutaj, w tym miejscu. Urszulanki przybyły do Wrocławia z Bratysławy w 1686 roku.

Wysłuchaj całego wykładu

(c) 2006-2018 http://www.dlp90.pl