Katoliczka z Tajwanu w Legnicy

   W dniach 18-20 sierpnia 2017 r. przebywała w Legnicy, na zaproszenie Stanisława Andrzeja Potycza (przewodniczącego Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy), Wen Chi Ou – Chinka z Tajwanu.
   Towarzyszyli jej, goszczący ją w Polsce, Irena i Henryk Goikowie z Katowic (prof. H. Goik – prawnik, nauczyciel akademicki, b. ambasador RP w Laosie, który w lutym 2015 r. i w maju 2017 r. wygłosił wykłady w DLP ’90, przy czym drugi poświęcony Chinom). Przyjechali z nimi także przyjaciele pp. Goików – Piotr i Joanna Płoskoniowie.
   Wen Chi Ou była już w Polsce w lipcu 2016 r. – z okazji Światowych Dni Młodzieży. O tej wizycie pisze H. Goik w artykule „Pątniczki z Tajwanu, Kilar i gladiole” opublikowanym na portalu DLP ’90 w Legnicy: www.dlp90.pl/index.php?kid=5&id=5822045c98ea8.
   Goście zwiedzili Krzeszów (Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej), Legnicę (w tym Zamek Piastowski, Rynek, Akademię Rycerską oraz kościoły pod wezwaniem: świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Jana Chrzciciela, św. Jacka oraz Marii Panny), Legnickie Pole (Bazylikę i Muzeum Bitwy Legnickiej).
   Wen Chi Ou bardzo interesowała się sprawami związanymi z historią Polski i Legnicy, a szczególnie zainteresowała ją postać księcia Henryka II Pobożnego i Bitwa pod Legnicą, po której książę zginął śmiercią męczeńską w obronie wiary chrześcijańskiej. Dowiedziała się, że już niedługo rozpocznie się jego proces beatyfikacyjny.
   W drodze powrotnej do Katowic goście odwiedzili Lubiąż i Wrocław.

Zdjęcia z pobytu Wen Chi Ou w Polsce z ww. miejscowości, a także z innych miejsc, w tym z Krakowa, Gdyni, Warszawy – pochodzące z jej zbiorów – można zobaczyć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/ezSikU4G2EAIY6SO2.

Poniżej: zdjęcia ze zbiorów S. A. Potycza.

[image]
[image]
[image]
[image]
[image]

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl