331. spotkanie DLP '90

   Przed miesiącem Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90 w Legnicy obchodziło spóźniony jubileusz 30. lecia swego istnienia. Połączony on był z uroczystą konferencją naukową, która była zarazem 330. spotkaniem tego stowarzyszenia.

   Obecnie, 10 lutego, odbyło się kolejne, już pojubileuszowe spotkanie, które rozpoczęto od Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem kapelana duszpasterstwa ks. prof. Bogusława Drożdża. Tym razem była ona odprawiana w intencji pokoju na Ukrainie. Natomiast gościem spotkania, był Marcin Makuch, legniczanin, historyk, dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy, autor wielu publikacji i dwuczęściowej książki Sekrety Legnicy. Była to jego pierwsza wizyta w Duszpasterstwie. Uczestnikom spotkania zaprezentował wykład pt. „Sekrety Legnicy i nie tylko".
   – Właściwie chciałbym państwa zaprosić do udziału w opowieści, o naszym i moim mieście, ale miasta tego sprzed 100 i 200 lat, ponieważ jest to przedmiotem moich osobistych zainteresowań – mówił prelegent, zachęcając do wysłuchania prezentacji. Była to wirtualna wędrówka po Legnicy, wydawać by się mogło po znanych jej mieszkańcom miejscach, a jednak przez niektórych dopiero teraz na nowo odkrywanych.

■ Ks. Piotr Nowosielski – „Niedziela Legnicka” nr 8 z 20.02.2022 r.

(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl