Redaktor Monika Rogozińska w szkołach

   Redaktor Monika Rogozińska (gość Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy) po czwartkowym (15.02.2018) wykładzie w Duszpasterstwie, spotkała się w piątkowe przedpołudnie (16.02.2018) z uczniami Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy – w spotkaniu uczestniczyła także młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy. Następnie spotkała się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy.
   W obu szkołach mówiła na tematy związane z wydanymi przez nią ostatnio książkami:
1. „Lot koło Nagiej Damy” (Bernardinum 2016) – o zimowych wyprawach w Himalaje i Karakorum oraz o niezwykłych losach polskiego pilota, o którym dowiedziała się dzięki tym wyprawom;
2. „Polowanie na Matkę” (Paulinianum 2017) – napisanej z okazji 300. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
   Była to opowieść o sile polskiej tożsamości, często nieznanej, przemilczanej albo zapomnianej.
   W spotkaniach – trwających po półtorej godziny każde – uczestniczyło ok. 280 osób (ok. 180 w KLO i ok. 100 w II LO). Młodzież była zachwycona spotkaniem z p. Moniką Rogozińską.

Spotkanie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Franciszka z Asyżu
(relacja z: http://www.klo.franciszkanie.pl/index.php/liceum)

Wykład Moniki Rogozińskiej
Ogromna wiedza, pasja poznawania i przybliżania świata wartości Pani prof. Moniki Rogozińskiej zachwyciła naszych licealistów oraz gości – młodzież z I LO. Pani Monika jest autorką niezwykle ciekawych i przejmujących książek.

[image]
[image]
[image]
[image]Spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki

O spotkaniu w KLO ukazała się relacja na portalu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Legnicy (http://1liceum.pl/artykul-1382#top_menu ):

Spotkania z ciekawymi ludźmi – Monika Rogozińska

[image]


W dniu 16.02.2018 r. uczniowie z klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Liceum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.
Monika Rogozińska – dziennikarka, podróżniczka, członek The Explorers Club, uczestniczka zimowych wypraw na 8-tysięczniki Himalajów i Karakorum, w tym na Nanga Parbat, pisarka – wygłosiła wykład pt. „Polowanie na Matkę”.
Opiekunem uczniów był pan Robert Wójcicki.

[image]
[image]


(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl