O świętości w Duszpasterstwie Ludzi Pracy

Po przeszło półrocznej przerwie, związanej z panującymi obostrzeniami, Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90 wznowiło swoje comiesięczne wykłady.

   Jednak nie obyło się bez zmian. Po przeszło 325. spotkaniach, które dotąd odbywały się w klasztorze ojców franciszkanów przy ul. Rataja w Legnicy, tym razem miało ono miejsce w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, która odtąd staje się siedzibą duszpasterstwa.

Czytaj całość »»

 

Tryptyk przykazania miłości

Nie święci garnki lepią, nie bądź taki święty, ona jest święta, niby taki święty... odmieniany przez liczby, przypadki i rodzaje zdaje się mówić o wybranych, wyjątkowych, nieosiągalnych...


[image]
© JKCzytaj całość »»

 

Spotkanie z prałatem Opus Dei w Polsce

Gościem kolejnego 324. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 (DLP '90) w Legnicy był ks. dr Ignacy Soler, rezydujący w Polsce hiszpański kapłan prałatury personalnej Opus Dei.

   Miejscem spotkania 23 stycznia była franciszkańska parafia św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Rozpoczęło się ono Mszą św., sprawowaną w intencji zmarłego 7 grudnia 2019 r. śp. o. dr. Tadeusza Słotwińskiego OFM. Ojciec Tadeusz był specjalistą z zakresu teologii życia wewnętrznego, stąd też był jednym z częściej zapraszanych do duszpasterstwa wykładowców. Miał tutaj 25 wykładów.

Czytaj całość »»

 

O. Józef Szańca: Dziś mówi się o "innej narracji", obiektywna prawda staje się nieważna

Znany legnicki zakonnik wygłosił wykład "Prawo, prawda i dobroć" w ramach spotkania DLP ’90. W czwartek 5 lutego w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, odbyło się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90. Tym razem gościem stowarzyszenia był o. Józef Szańca OFM Conv.

[image]Franciszkanin w trakcie prelekcji.          © Foto: Jakub ZakrawaczCzytaj całość »»

 

Prawo, prawda i dobroć

   Parę lat temu sąd w Australii skazał ojca, którego córka oskarżyła, że nie zgadzał się i nie umożliwił jej finansowo zamieszkania w osobnym domu z chłopakiem. Sędzia był pod ogromnym naporem mediów, modnych liberalnych nacisków. Wydał wyrok skazujący ojca i zobowiązał go do załatwienia mieszkania, domu córce i zapewnienia finansowego wsparcia dla niej i jej amanta. Ogłaszając wyrok sędzia miał łzy w oczach, jako że był normalnym człowiekiem, może i ojcem. Wszystko jednak wydawało się być zgodne z prawem.

Czytaj całość »»

1 2 3 4 »

(c) 2006-2018 http://www.dlp90.pl