Spotkanie z prałatem Opus Dei w Polsce

Czwartek 23 stycznia 2020 r., był dniem kolejnego, 324. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy’90 w Legnicy. Tym razem jego gościem był ks. dr Ignacy Soler, rezydujący w Polsce hiszpański kapłan prałatury personalnej Opus Dei.

   Miejscem spotkania, była franciszkańska parafia św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Rozpoczęło się ono Mszą św., sprawowanej w intencji zmarłego 7 grudnia 2019 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. śp. O. dr Tadeusza Słotwińskiego OFM. O. Tadeusz był specjalistą z zakresu teologii życia wewnętrznego, stąd też był jednym z częściej zapraszanych do Duszpasterstw wykładowców. Miał tu 25 wykładów.

[image]
© ks. Piotr Nowosielski

   Podczas Mszy św., homilię wygłosił ks. Soler, a po Eucharystii, odbyła się druga część spotkania, podczas którego przedstawił wykład pt.: „Papieże mojego życia: św. Paweł VI, św. Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek”. Chociaż w tytule wykładu, przedstawione są imiona wspomnianych papieży, prelegent sięgnął także do osoby papieża Jana XXIII, jako inicjatora zwołania Soboru Watykańskiego II, oraz krótkotrwałego, a jednak wyjątkowego (chociażby przez przyjęcie podwójnego imienia, które symbolizowało chęć prowadzenia Kościoła drogą swoich poprzedników) pontyfikatu papieża Jana Pawła I.
   Sylwetka każdego z Papieży, ilustrowana była osobistymi refleksjami na ich temat, oraz znaczenia każdego z nich dla historii Kościoła, a także dla losów świata w okresie ich pontyfikatu.
   Ks. dr Ignacy Soler, urodził się w Hiszpanii (1955 r.). Na Uniwersytecie Complutense w Madrycie ukończył studia matematyczne (1977). Stopień naukowy doktora nauk teologicznych uzyskał w 1983 na Uniwersytecie Navarry w Pamplonie. W 1981 został wyświęcony na kapłana prałatury personalnej Opus Dei. Od 1994 roku mieszka w Polsce, a obecne, było już piątym spotkaniem z legniczanami i gośćmi Duszpasterstwa Ludzi Pracy ‘90.
   Ks. Soler, prowadzi także swój blog, na portalu www.kaplani.com.pl, pod adresem: www.kaplani.com.pl/pl/strefa_mysli/blogi/kaplan_w_swiecie_blog_ks_ignacego_solera

■ ks. Piotr Nowosielski – tekst (wraz z galerią zdjęć) został opublikowany na portalu „Niedzieli Legnickiej”, pod adresem: http://niedziela.diecezja.legnica.pl/info/spotkanie-z-pralatem-opus-dei-w-polsce-2

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl