O świętości w Duszpasterstwie Ludzi Pracy

Po przeszło półrocznej przerwie, związanej z panującymi obostrzeniami, Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90 wznowiło swoje comiesięczne wykłady.

   Jednak nie obyło się bez zmian. Po przeszło 325. spotkaniach, które dotąd odbywały się w klasztorze ojców franciszkanów przy ul. Rataja w Legnicy, tym razem miało ono miejsce w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, która odtąd staje się siedzibą duszpasterstwa.
   Gościem spotkania, które odbyło się w czwartek 10 września, była s. dr Elżbieta Raszczyk OSC, klaryska z Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary, psycholog, psychoterapeuta. Siostra wygłosiła wykład pt. „Psychologiczne aspekty świętości człowieka”. – Świętość wydaje się być umiejętnością budowania relacji w określonych konstelacjach: do Boga, do bliźniego i do siebie samego. Przykazanie miłości tworzy trójkąt: na szczycie transcendentny Bóg, jest to więź nadrzędna wobec wszystkich innych, a stosunek nas samych do siebie, jak i do bliźniego, tworzy związek symultaniczny – mówiła siostra w wykładzie.
   Spotkanie poprzedziła Msza św. w intencji śp. Zygmunta Urbana – współzałożyciela duszpasterstwa, której przewodniczył ks. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii, a zarazem kapelan Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90.
   Na zakończenie spotkania Andrzej Potycz, Przewodniczący DLP '90 zapowiedział konferencję naukową z okazji 30-lecia jego powstania, z wykładami: bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, o. dr. Wacława Chomika OFM, ministra Jarosława Sellina i prof. Jana Żaryna, która odbędzie się w sobotę 24 października w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

■ Monika Łukaszów – „Niedziela Legnicka” nr 39 z 27.09.2020 r.

Artykuł został także opublikowany (ze zdjęciem s. Elżbiety Raszczyk OSC) na portalach:
https://legnica.niedziela.pl/artykul/58150/O-swietosci-w-Duszpasterstwie-Ludzi-Pracy
http://diecezja.legnica.pl/o-swietosci-w-duszpasterstwie-ludzi-pracy/

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl