O sztuce sakralnej

   Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90 zaprosiło na spotkanie z artystą malarzem Andrzejem Bojem Wojtowiczem. Jest on mieszkańcem naszej diecezji, ale jego prace - jak również jego żony Ewy, która jest artystką specjalizującą się w formach z metalu - wyszły już dawno poza granice Dolnego Śląska. Pisaliśmy już o tym kilkakrotnie na naszych łamach.

Czytaj całość »»

 

O obrazach brzydkich i obrazach "cacanych"

Nie maluję ładnych obrazów, staram się malować obrazy święte i tu jest sprzeczność: nie zawsze to co ładne jest święte… Mamy obrazki ładne, cacane, które nic nie mówią, do niczego człowieka nie zapraszają.

[image]
Andrzej Boj Wojtowicz w Muzeum Miedzi          © Joanna Kielar


Czytaj całość »»

 

331. spotkanie DLP '90

   Przed miesiącem Duszpasterstwo Ludzi Pracy '90 w Legnicy obchodziło spóźniony jubileusz 30. lecia swego istnienia. Połączony on był z uroczystą konferencją naukową, która była zarazem 330. spotkaniem tego stowarzyszenia.

Czytaj całość »»

 

Sekrety Legnicy i nie tylko ....

Na lutowym spotkaniu Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90 gościł legnicki historyk, autor książek pt. „Sekrety Legnicy”, dyrektor Muzeum Miedzi – Marcin Makuch.

[image]Czytaj całość »»

 

Stan wojenny w Zagłębiu Miedziowym w świetle zachowanych dokumentów

   Przed północą 12 grudnia 1980 r. służby milicyjne i wojskowe zaaresztowały oraz umieściły w ośrodkach internowania ok. 5 tys. działaczy opozycji i Solidarności.

   "W stanie wojennym dokonano bowiem zbrodni, nie tylko poszczególnych osób ale również na duchu narodu. I aby ten duch narodu mógł się w pełni odrodzić potrzebna jest nam prawda o naszych dziejach i stanie wojennym..." mówił Pan Andrzej Potycz, otwierając grudniowe spotkanie w DLP '90 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

Czytaj całość »»

« 1 2 3 4 5 6 7 »

(c) 2006-2023 https://www.dlp90.pl