Nie wstydźmy się modlić

[image]
   24 stycznia gościem u oo. franciszkanów przy ul. Rataja był tym razem o. dr Tadeusz Słotwiński.

   Spotkanie rozpoczęła tradycyjnie Msza św., której przewodniczył o. Tadeusz. Duchowny, o którym Stanisław Andrzej Potycz, przewodniczący kapituły DLP ’90, powiedział, że wywarł największy chyba wpływ na formacyjną działalność Duszpasterstwa Ludzi Pracy. – Dotychczas o. Słotwiński wygłosił u nas dwadzieścia jeden wykładów, więcej zatem niż o. Wacław Chomik, obecny prowincjał – powiedział we wprowadzeniu do wykładu Stanisław Andrzej Potycz.

czytaj całość »»

 

Sens życia

   W Duszpasterstwie Ludzi Pracy ’90 w Legnicy odbył się w styczniu kolejny już, 18 wykład. Tym razem wygłosił go o. dr Wacław Stanisław Chomik, przełożony prowincji św. Jadwigi i wiceprzewodniczący Unii Europejskiej Franciszkanów, który mówił na temat: „Prawda – osoba ludzka – rodzina. Orędzia pokojowe Benedykta XVI”. Wykład poprzedziła Msza św., którą odprawił Ojciec Prowincjał.

czytaj całość »»

 

Niezwykła wyprawa Benedykta Polaka

   Dzięki wielkiej erudycji, pasji badawczej i ogromnej wiedzy o. prof. dr. hab. Franciszka Rosińskiego OFM, wieloletniego wykładowcy na Uniwersytecie Wrocławskim – teologa, etnografa, antropologa i historyka w jednej osobie – uczestnicy grudniowego spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy’90 w Legnicy mogli przeżyć niezwykły wieczór. Po Mszy św., odprawionej w intencjach I Synodu Diecezji Legnickiej i ofiar stanu wojennego, wygłosił on odczyt pt. „Benedykt Polak – uczestnik legacji papieskiej do władcy Mongołów (1245-1247)”.

czytaj całość »»

 

Górnicza potęga

   Odkrycie pięćdziesiąt lat temu złoża rud miedzi w rejonie Lubina i Głogowa było jednym z największych powojennych osiągnięć nauki polskiej, a jego zagospodarowanie stało się wydarzeniem na skalę lokalną, regionalną i globalną. KGHM Polska Miedź S.A. znajduje się w światowej czołówce producentów miedzi i jest jedną z niewielu tego rodzaju firm, które posiadają w pełni zintegrowany proces produkcji: od górnictwa, przez procesy wzbogacania rudy aż do hutnictwa i wstępnego przetwarzania. Od strony zatrudnienia, pozyskiwania kadry technicznej, naukowej i organizacyjnej jest firmą lokalną, a od strony jej znaczenia i wartości ma znaczenie globalne. Jej obecną kondycję gospodarczą, rozwojową i modernizacyjną, na kilka dni przed uroczystością św. Barbary – patronki górników, przedstawił prezes Zarządu KGHM Krzysztof Skóra na spotkaniu zorganizowanym przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy’90 w Legnicy, wygłaszając odczyt pt. „KGHM – firma lokalna czy globalna?”

czytaj całość »»

 

KGHM - firma lokalna czy globalna?

[image]    W tym roku minęło pięćdziesiąt lat od odkrycia złóż rud miedzi na Monoklinie Przedsudeckiej w rejonie Lubin – Głogów. Od tego czasu nieprzerwanie trwają prace inwestycyjne, eksploatacyjne, modernizacyjne rozwojowe i przetwórcze. W ich wyniku KGHM Polska Miedź S.A. jest w światowej czołówce producentów miedzi i jest jedną z niewielu tego rodzaju firm, posiadających w pełni zintegrowany proces produkcji – od górnictwa poprzez procesy wzbogacania rudy aż do hutnictwa i wstępnego przetwarzania. Od strony zatrudnienia, pozyskiwania kadry technicznej, naukowej i organizacyjnej jest firmą lokalną, od strony jej znaczenia i wartości ma ona znaczenie globalne.


czytaj całość »»

« 1 73 74 75 76 77 78 79 »

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl