Fałszywa mądrość szkodzi
Wystąpienie dla tych, którzy pracy się nie boją.
![[image]](strony/publikacje/images/image634.jpg)
W czwartek 14 listopada w Zakonie Braci Mniejszych w Legnicy odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90. Tematem Wykładu poprzedzonego Mszą św. w intencji śp. Władysława Bochnaka z okazji 5. rocznicy śmierci i pozostałych zmarłych przyjaciół duszpasterstwa były tym razem "Egzorcyzmy w praktyce Kościoła".
Prelekcję na ten temat wygłosił ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk. - Tyle jest różnych nieporozumień odnośnie do egzorcyzmów ... - rozpoczął wystąpienie. Pierwszą część wykładu poświęcił omówieniu działania złych duchów opisanego w Piśmie Świętym oraz w czasach tworzącego się Kościoła. Wskazał na Stary Testament, w którym demony rozumiane były przez Żydów jako pozbawione autonomii, a same akty opętania jako wyraz Bożej kary. Zmianę w myśleniu przyniósł Nowy Testament oraz nauka przekazana uczniom. - Chrystus od samego początku walczy z demonem i go zwycięża - mówił. - Po zwycięskim przetrzymaniu kuszenia to natura ludzka zyskuje władzę nad napastującymi demonami. Egzorcyzmów udziela Jezus, a w czasach apostolskich pierwotny Kościół.
Czytaj całość »»
Niezwykłe znaki w praktyce chrześcijańskiej – egzorcyzm
Wzbudza ciekawość i najbardziej skrajne opinie. Łączony często z zabobonem, wymyka się rozumowi racjonalnemu. Uważany za niejawną praktyką Kościoła, rodzaj "gwałtu" na młodych kobietach i maskowania medycznych zaburzeń psychicznych.
Czytaj całość »»
Polska w Europie
Poglądy i teorie krakowskiego badacza – Feliksa Konecznego, stały się inspiracją oraz leitmotivem październikowego wykładu prof. Romualda Szeremietiewa.
![[image]](strony/publikacje/images/image633.jpg)
Czytaj całość »»
Polski system obronny wczoraj i dziś
Gość 321. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 prof. Romuald Szeremietiew podczas spotkania z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy mówił o polskim systemie obronnym.
Wskazał, że Polska powinna zadbać o czynniki od niej zależne, mogące zagwarantować jej bezpieczeństwo, takie jak: – potrzeba budowy i umacniania państwa; konieczność znalezienia partnerów, przede wszystkim w Europie Środkowo-Wschodniej, podobnie jak Polska zagrożonych zmianami geopolitycznymi; potrzeba zastanowienia się, czy i jakimi aktywami Polska może jak najszybciej dysponować, aby ci partnerzy chcieli się z nią łączyć na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Chodzi o to, by oczywistość pewnych zagrożeń oraz atrakcyjność Polski jako gwaranta bezpieczeństwa były na tyle przekonywające, żeby udało się zrealizować ideę Trójmorza, tak jak kiedyś udało się zbudować wielką wspólnotę między Bałtykiem a Morzem Czarnym.
Czytaj całość »»
Ważniejsze spotkanie
b]Młodzi spotykają się z ludźmi, którzy pokazują im świat spoza głównych stron gazet.[/b]
![[image]](strony/publikacje/images/image630.jpg)
Czytaj całość »»
« 1 10 11 12 13 14 15 16 »