Eutanazji mówimy nie!

Kiedy padają argumenty za śmiercią, trzeba podawać argumenty za życiem.

[image]   W czwartek 5 grudnia w auli legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego wykład pt. „Na przekór eutanazji. Przypadek św. Franciszka z Asyżu” wygłosił o. dr Wacław Stanisław Chomik OFM. Mówca poprzez wstrząsające przykłady przybliżył słuchaczom specyfikę jednego z największych problemów − grzechów współczesnego świata. Rozszerzającemu się zjawisku prelegent przeciwstawił postawę założyciela jego wspólnoty.
   - Problem eutanazji dotyka nie tylko jej zwolenników, ale i przeciwników – powiedział na początku wykładu o. Chomik. Przywołał też historię cierpiącej na chorobę Alzheimera Holenderki, która pomimo podpisanej kiedyś deklaracji życia siłą została zabita. Obezwładnionej przez bliskich kobiecie lekarz wstrzyknął zabójczy specyfik. – Prawo do śmierci stało się obowiązkiem – mówił zakonnik.



Czytaj całość »»

 

Legnica. Wykład o eutanazji w DLP '90

Skracanie ludzkiego życia to temat, który prowokuje do niełatwej dyskusji. Podobnie stało się w przypadku tego spotkania.

   W czwartek 5 grudnia w auli legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego wystąpienie pt. „Na przekór eutanazji. Przypadek św. Franciszka z Asyżu” wygłosił o. dr Wacław Stanisław Chomik OFM. Wykładowcę zaproszono w ramach comiesięcznych wydarzeń organizowanych przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90.

Czytaj całość »»

 

Fałszywa mądrość szkodzi

Wystąpienie dla tych, którzy pracy się nie boją.

[image]
   W czwartek 14 listopada w Zakonie Braci Mniejszych w Legnicy odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy '90. Tematem Wykładu poprzedzonego Mszą św. w intencji śp. Władysława Bochnaka z okazji 5. rocznicy śmierci i pozostałych zmarłych przyjaciół duszpasterstwa były tym razem "Egzorcyzmy w praktyce Kościoła".
   Prelekcję na ten temat wygłosił ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk. - Tyle jest różnych nieporozumień odnośnie do egzorcyzmów ... - rozpoczął wystąpienie. Pierwszą część wykładu poświęcił omówieniu działania złych duchów opisanego w Piśmie Świętym oraz w czasach tworzącego się Kościoła. Wskazał na Stary Testament, w którym demony rozumiane były przez Żydów jako pozbawione autonomii, a same akty opętania jako wyraz Bożej kary. Zmianę w myśleniu przyniósł Nowy Testament oraz nauka przekazana uczniom. - Chrystus od samego początku walczy z demonem i go zwycięża - mówił. - Po zwycięskim przetrzymaniu kuszenia to natura ludzka zyskuje władzę nad napastującymi demonami. Egzorcyzmów udziela Jezus, a w czasach apostolskich pierwotny Kościół.



Czytaj całość »»

 

Niezwykłe znaki w praktyce chrześcijańskiej – egzorcyzm

Wzbudza ciekawość i najbardziej skrajne opinie. Łączony często z zabobonem, wymyka się rozumowi racjonalnemu. Uważany za niejawną praktyką Kościoła, rodzaj "gwałtu" na młodych kobietach i maskowania medycznych zaburzeń psychicznych.

Czytaj całość »»

 

Polska w Europie

Poglądy i teorie krakowskiego badacza – Feliksa Konecznego, stały się inspiracją oraz leitmotivem październikowego wykładu prof. Romualda Szeremietiewa.

[image]


Czytaj całość »»

« 1 8 9 10 11 12 13 14 »

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl