Trzy koncepcje bezpieczeństwa Polski

   Romuald Szeremietiew jest postacią niezwykle barwną. Jego życiorys jest pełen wydarzeń, na podstawie których można by nakręcić niejeden sensacyjny film. Od lat studenckich notoryczny opozycjonista, wieloletni więzień PRL, późniejszy poseł i Minister Obrony Narodowej, profesor w rzadkiej specjalności nauk wojskowych, publicysta, autor wielu książek. Na zaproszenie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 przybył on do Legnicy z odczytem pt. „Czy Rzeczpospolita jest potrzebna?”. Przedstawił w nim wersje bezpieczeństwa państwa polskiego w okresie ostatnich ponad dwustu lat i aktualne.

Czytaj całość »»

 

Wielkość i dramat Polskich Kresów



Wykład Stanisława Srokowskiego (z wprowadzeniem S. A. Potycza) został opublikowany również w Radio Plus Legnica pod adresem:
http://www.legnica.fm/index.php/dlp/14416-zaproszenie-na-wyklad-pana-stanislawa-srokowskiego

 

Wykład o bezpieczeństwie Polski

[image]   Prelegent jest dobrze znany w legnickim środowisku prawicowym, bo często bywa w tym mieście. Mimo tego na początku spotkania Stanisław Potycz długo wyliczał zasługi oraz osiągnięcia gościa. Romuald Szeremietiew pojawił się z wykładem pt. „Czy Rzeczpospolita jest potrzebna?”.

   Były minister obrony szukał odpowiedzi na pytanie, w którym kierunku powinna pójść polityka wewnętrzna oraz zewnętrzna naszego kraju, tak aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Odpowiedź na tak zadane pytanie kryła się, według prelegenta, w dwóch podstawowych zdarzeniach z przeszłości.



Czytaj całość »»

 

Wykład o Polsce

[image]   Czy Rzeczpospolita jest potrzebna? W I LO zastanawiał się nad tym Romulad Szeremietiew, profesor KUL i były szef MON.

   Czy Rzeczpospolita jest potrzeba? Tak brzmiał temat wykładów, które Romuald Szeremietiew, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i były minister obrony narodowej wygłosił w czwartek w Legnicy, najpierw w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, a potem w klasztorze Zakonu Braci Mniejszych.


Czytaj całość »»

 

Bratanek od szabli

[image]   Polsko-węgierska przyjaźń trwa już od stuleci. Ostatnie wydarzenia na Węgrzech związane ze sporem rządu Victora Orbána z UE wzbudziły w Polsce duże zainteresowanie i sympatię dla dokonywanych tam zmian. Stało się to nowym impulsem do wzajemnego poznawania się oraz wymiany doświadczeń. Jednym z sygnałów węgierskiego otwarcia w Polsce jest zaproszenie przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 w Legnicy węgierskiego historyka, publicysty, polityka i dyplomaty dr hab. Imre Molnára, pracującego w Ambasadzie Węgier w Polsce jako I radca ds. kultury i prasy. Wygłosił on wykład pt. „Esterházy – bohater i męczennik narodu węgierskiego i polskiego”. Został on poprzedzony Mszą św. odprawioną w intencji braterstwa, solidarności i duchowej wspólnoty Polaków i Węgrów.

Czytaj całość »»

« 1 42 43 44 45 46 47 48 »

(c) 2006-2024 https://www.dlp90.pl